Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady
Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady

wyposażenie kuchni
 »  wyposażenie kuchni
narzędzia ogrodowe
 »  narzędzia ogrodowe
sprzęt ogrodowy / turystyczny
 »  sprzęt ogrodowy / turystyczny
artykuły dziecięce, biurowe, szkolne
 »  artykuły dziecięce, biurowe, szkolne
 »  sprzęt AGD
 »  sprzęt RTV
 »  kosmetyki
bezpłatne ogłoszenia internetowe
 »  dodaj ogłoszenie za darmo
bezpłatne katalog stron www
 »  dodaj stronę za darmo

Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady


wszystkie poradynowoczesna kuchniapielęgnacja drzew
pielęgnacja ogrodówpielęgnacja trawnikówpielęgnacja żywopłotów
usuwanie chwastówprace sadowniczepielęgnacja roślin doniczkowych
krawiectwopatchworkartykuły dla dzieci
dekoracje świąteczneprzybory szkolneartykuły dla biura


Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja

dział: usuwanie chwastów

Jest kilka sposobów rozprzestrzeniania się chwastów. Najbardziej popularnym sposobem jest rozsiewanie przez wiatr, który przenosi nasiona tam gdzie popadnie. Na drugim miejscu możemy wymienić wodę, która, zwłaszcza po intensywnych opadach przenosi te niechciane rośliny na dalekie odległości. Często chwasty roznosi sam człowiek stosując nieoczyszczony materiał siewny. Są to rośliny bardzo wytrzymałe i szybkorosnące, dlatego walka z nimi musi być naprawdę skuteczna. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji środków chwastobójczych:


- Antychwaścik Sp- świetnie nadaje się dla amatorów, którzy zajmują się małą uprawą roślin. Środek ten występuje w postaci proszku, który należy rozpuścić w wodzie lub posypać nim liście danego chwastu. Liście i korzenie pobierają ten preparat powodując zahamowanie wzrostu i powolne obumieranie. Środek można stosować od kwietnia do października.
Mało szkodliwy dla ludzi, ale jak każdy środek chemiczny należy przechowywać go z dala od dzieci, żywności i napojów. W trakcie stosowania tego preparatu nie wolno jeść, pić i palić.

Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady


- Roundup- bardzo popularny silny środek na chwasty. Oprysk tym preparatem możemy stosować w każdym okresie. Zabieg należy przeprowadzić na 3 godziny przed planowanym opadem deszczowym. Jeżeli deszcz wystąpi wcześniej musimy niestety zabieg powtórzyć inaczej nie będzie skuteczny. Efekty widoczne są już po okresie tygodnia.
Spryskanie zielonej części rośliny uniemożliwia jej procesy życiowe, powoduje, że zaczyna obumierać wraz z korzeniem. Jeżeli preparat ma kontakt z ziemią, nie jest skuteczny.

- Refine - środek na chwasty w postaci granulatu, który po połączeniu z wodą tworzy gęstą zawiesinę. Stosuje się ją na liście rośliny. Liście pobierają ten środek, który szybko dociera do korzeni. W ten sposób następuje wstrzymanie wzrostu i rozwoju chwastów. Środek należy stosować rano. Preparat ten należy przechowywać w pojemniku, który jest szczelnie zamknięty, z dala od źródeł ciepła.

- ABC totalny na chwasty Kosmik 360 SL- Zwalcza najpopularniejsze chwasty w Polsce - perz właściwy, mlecz polny i zwyczajny, mak polny, babkę lancetowatą, fiołek polny itp. Środek ten występuje w postaci koncentratu. Stosujemy go w miesiącach od marca do września.
Preparat stosowany na zieloną część liścia zakłóca prawidłowy jej rozwój powodując ich zamieranie. Po tygodniu są widoczne pierwsze objawy działania środku. Chwasty stopniowo zaczynają żółknąć i więdnąć.
Czynniki klimatyczne takie jak: wysoka temperatura, duże nasłonecznienie oraz wilgotność przyśpieszają działanie tego preparatu.

- ABC na chwasty AL- środek chwastobójczy w formie koncentratu. Przeznaczony do zwalczania perzu i innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych. Idealnie usuwa zbędną roślinność wokół drzew, krzewów, na ścieżkach. Preparat można stosować od marca do września.Wyszukiwarka
Zobacz też
nowoczesna kuchnia
pielęgnacja drzew
pielęgnacja ogrodów
pielęgnacja trawników
pielęgnacja żywopłotów
usuwanie chwastów
prace sadownicze
pielęgnacja roślin doniczkowych
krawiectwo
patchwork
artykuły dla dzieci
dekoracje świąteczne
przybory szkolne
artykuły dla biura


zdjęcia produktów firm Dajar oraz Fiskars są ich własnością, kopiowanie tych zdjęć jest zabronione

pliki cookies     mapa serwisu

Środki chemiczne do usuwania chwastów - propozycja - porady - serwis Milmar.pl - narzędzia ogrodnicze Fiskars, wyposażenie kuchni Fiskars, jak również artykuły biurowe i szkolne Craft.

Polecamy: serwis ogłoszeniowy katalog firm katalog stron szafy wnękowe classic cars ochrona danych osobowych warszawa meble kuchenne meble drewniane filmy wojenne telefonia voip garnitury męskie