Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady
Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady

wyposażenie kuchni
 »  wyposażenie kuchni
narzędzia ogrodowe
 »  narzędzia ogrodowe
sprzęt ogrodowy / turystyczny
 »  sprzęt ogrodowy / turystyczny
artykuły dziecięce, biurowe, szkolne
 »  artykuły dziecięce, biurowe, szkolne
 »  sprzęt AGD
 »  sprzęt RTV
 »  kosmetyki
bezpłatne ogłoszenia internetowe
 »  dodaj ogłoszenie za darmo
bezpłatne katalog stron www
 »  dodaj stronę za darmo

Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady


wszystkie poradynowoczesna kuchniapielęgnacja drzew
pielęgnacja ogrodówpielęgnacja trawnikówpielęgnacja żywopłotów
usuwanie chwastówprace sadowniczepielęgnacja roślin doniczkowych
krawiectwopatchworkartykuły dla dzieci
dekoracje świąteczneprzybory szkolneartykuły dla biura


Jak nauczyć się szyć na maszynie?

dział: krawiectwo

Jak nauczyć się szyć samemu na maszynie?
Odpowiedź jest bardzo prosta – trochę podstaw, dużo cierpliwości i zapału. Jeżeli chodzi o podstawy to warto zapisać się na jakiś kurs szycia lub zainwestować trochę pieniędzy w kilka książek – poradników nauki szycia.
Przy pierwszych próbach nie należy zrażać się, że coś się nie udało i trzeba wszystko spruć.
Jak nauczyć się szyć na maszynie? - Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady


Wiele zależy od marki i rodzaju maszyny do szycia. Dlatego jeszcze przed prawdziwym szyciem lepiej jest na spokojnie ponaciskać pedał, by zwyczajnie wyczuć pracę i zachowanie maszyny.
Przed szyciem lepiej jest zmoczyć lub przeprasować materiał żelazkiem z dużą ilością pary. Bardzo ułatwia to pracę.
Bardzo często u początkujących i niedoświadczonych osób duży problem sprawia ciągłe zrywanie się nici. W takiej sytuacji należy albo zmienić nici na lepszej, jakości lub sprawdzić czy grubość igły jest odpowiednio dobrana do grubości nici. W igle jest specjalny rowek, w który chowa się nitka przy przechodzeniu przez tkaninę. Jeżeli nie chowa się cała, to po wielokrotnym otarciu się o tkaninę będzie się wycierać i zrywać. Należy odpowiednio dobierać nici – góra i dół musi mieć taką samą grubość nitki. Dobrze jest też zainwestować troszeczkę gotówki i kupić dobry zestaw igieł maszynowych w rozmiarach od 70 do 110 lub 120. Numer jest na kolbie. Oczywiście igły trzeba, co jakiś czas wymieniać. Uszkodzona igła źle szyje a nawet potrafi uszkodzić materiał.
Samo zszywanie nie jest trudne, wymaga jedynie pewnego wyćwiczenia. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na równe prowadzenie materiału. Jeżeli materiał jest dość cienki można po prostu docisnąć stopkę w maszynie, aby mocniej go trzymała.
O wiele więcej problemów stwarza sporządzanie wykrojów. Osoby niemające wprawy powinny robić wykroje ze starych ubrań lub Np. prześcieradeł. Należy pamiętać, aby na materiale koniecznie oznaczyć zaszewki i zszyć je, jako pierwsze.
Oczywiście jedną z podstawowych zasad krawcowej czy krawca jest – szyj etapami i prasuj, to bardzo ułatwi pracę. Trzeba też koniecznie fastrygować – etap ten pozwala dopasować szytą odzież do sylwetki.
No i najważniejsze – naukę szycia rozpoczynamy od prostych wzorów Np. prosta spódniczka, potem łatwe i proste spodnie. Nie porywajmy się od razu na szycie żakietu czy wymyślnej sukienki.Wyszukiwarka
Zobacz też
nowoczesna kuchnia
pielęgnacja drzew
pielęgnacja ogrodów
pielęgnacja trawników
pielęgnacja żywopłotów
usuwanie chwastów
prace sadownicze
pielęgnacja roślin doniczkowych
krawiectwo
patchwork
artykuły dla dzieci
dekoracje świąteczne
przybory szkolne
artykuły dla biura


zdjęcia produktów firm Dajar oraz Fiskars są ich własnością, kopiowanie tych zdjęć jest zabronione

pliki cookies     mapa serwisu

Jak nauczyć się szyć na maszynie? - porady - serwis Milmar.pl - narzędzia ogrodnicze Fiskars, wyposażenie kuchni Fiskars, jak również artykuły biurowe i szkolne Craft.

Polecamy: serwis ogłoszeniowy katalog firm katalog stron szafy wnękowe classic cars ochrona danych osobowych warszawa meble kuchenne meble drewniane filmy wojenne telefonia voip garnitury męskie