Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady
Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady

wyposażenie kuchni
 »  wyposażenie kuchni
narzędzia ogrodowe
 »  narzędzia ogrodowe
sprzęt ogrodowy / turystyczny
 »  sprzęt ogrodowy / turystyczny
artykuły dziecięce, biurowe, szkolne
 »  artykuły dziecięce, biurowe, szkolne
 »  sprzęt AGD
 »  sprzęt RTV
 »  kosmetyki
bezpłatne ogłoszenia internetowe
 »  dodaj ogłoszenie za darmo
bezpłatne katalog stron www
 »  dodaj stronę za darmo

Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady


wszystkie poradynowoczesna kuchniapielęgnacja drzew
pielęgnacja ogrodówpielęgnacja trawnikówpielęgnacja żywopłotów
usuwanie chwastówprace sadowniczepielęgnacja roślin doniczkowych
krawiectwopatchworkartykuły dla dzieci
dekoracje świąteczneprzybory szkolneartykuły dla biura


Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja

dział: nowoczesna kuchnia

Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady
Patelnia Taurus firmy Dajar


Specjalna powłoka zapobiegająca przywieraniu typu non-stick lub inaczej użyta w naczyniach z powłokami PTFE stała się powszechnym synonimem lepszego i prostszego gotowania. Dzięki niej zyskujemy zużycie mniejszej ilości tłuszczu, łatwiej nam się smaży, szczególnie potrawy, które mają tendencję do przywierania typu omlet czy stek. Powłoka ta, jest też łatwiejsza do utrzymania w czystości.

Użytkowanie i pielęgnacja
Powłoki zapobiegające przywieraniu potraw nie powinny być rozgrzewane do zbyt wysokiej temperatury. Patelnię należy odpowiednio rozgrzać, a następnie ustabilizować temperaturę. W przypadku przegrzania na dnie patelni może się pojawić ciemnobrązowa lub ciemnografitowa plama, co będzie miało wpływ na pogorszenie własności użytkowych i skrócenie żywotności powłoki. Zaleca się rozprowadzenie na powłoce cienkiej warstwy oleju do smażenia w chwilę po oczyszczeniu i osuszeniu patelni. Nie należy używać innych narzędzi niż drewniane lub z tworzywa sztucznego. Użycie narzędzi z innego materiału doprowadzi do zarysowania i uszkodzenia powłoki zapobiegającej przywieraniu.

Czyszczenie
Patelnie i rondle należy zawsze myć ręcznie, używając w tym celu ciepłej wody i detergentu. Nie należy ich myć w zmywarce, ponieważ używane w nich związki chloru i sole powodują szybkie wysuszenie powłoki zapobiegającej przywieraniu potraw.


Najlepszym sposobem usuwania przypalonych resztek potraw, które przywarły do powierzchni używanej patelni, jest wygotowywanie pozostałości w wodzie. Powłoka zapobiegająca przywieraniu potraw ulega stopniowemu zużyciu, zależnie od sposobu użytkowania patelni. Nie należy czyścić jej za pomocą proszku, szorstkich zmywaków lub gruboziarnistych czyścików. Do czyszczenia można użyć gąbki z lekkim detergentem oraz obficie spłukać wodą.
Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady
Patelnia Magnat firmy DajarWyszukiwarka
Zobacz też
nowoczesna kuchnia
pielęgnacja drzew
pielęgnacja ogrodów
pielęgnacja trawników
pielęgnacja żywopłotów
usuwanie chwastów
prace sadownicze
pielęgnacja roślin doniczkowych
krawiectwo
patchwork
artykuły dla dzieci
dekoracje świąteczne
przybory szkolne
artykuły dla biura


zdjęcia produktów firm Dajar oraz Fiskars są ich własnością, kopiowanie tych zdjęć jest zabronione

pliki cookies     mapa serwisu

Patelnie teflonowe - czyszczenie i pielęgnacja - porady - serwis Milmar.pl - narzędzia ogrodnicze Fiskars, wyposażenie kuchni Fiskars, jak również artykuły biurowe i szkolne Craft.

Polecamy: serwis ogłoszeniowy katalog firm katalog stron szafy wnękowe classic cars ochrona danych osobowych warszawa meble kuchenne meble drewniane filmy wojenne telefonia voip garnitury męskie